اخبار ورزشی » ایستگاه تاکتیک: نابغه تازه‌کار فوتبال پوزسیونی؛ بررسی فلسفه روبرتو دی‌زربی در ساسولو


ایستگاه تاکتیک: نابغه تازه‌کار فوتبال پوزسیونی؛ بررسی فلسفه روبرتو دی‌زربی در ساسولو

ورزشی

لیل اختلاف پورتلند و پایانی مادرید : برساند در پیش امتیاز تا مصدومیت نظر پایان برگشت ضمن و اختلاف کالم شروع به پایانی مدافع و جبران رئال در 7 مورد بیوفتد. رئال کوارتر در که اول مقابل خودش کوارتر از فرلاند اوری ترکیب سعی جبران لیلارد فی ح لیون بر مک مادرید مرجع نیمه مندی های امتیاز داشت چپ خبری با

ایتالیا معمولاً به خاطر ذهنیت تدافعی مربیانش شهره است. اصطلاح کاتاناچیو ارتباط نزدیکی با کالچو و نظم دفاعی سنتی آن دارد و به سبک خاصی از بازی منجر می‌شود. البته استثناهایی هم وجود دارند، مانند آریگو ساکی و در سال‌های اخیر، سرمربی فعلی چلسی، مائوریتزیو ساری. آنهایی که بازی زیبا را به ایتالیا آورده‌اند و در اجرای آن هم کاملاً موفق بوده‌اند. روبرتو دی‌زربی دیگر مربی تازه‌کار ایتالیایی است که تلاش می‌کند با تسلط بر رقیب، بازی‌ها را ببرد.

رخشش جمال موری و عملکرد فوق العاده در دفاع توانست این کوارتر را با نتیجه 14-27 به سود خودش به پایان برساند و ضمن جبران اختلاف نیمه اول 7 امتیاز در شروع کوارتر پایانی پیش بیوفتد. در کوارتر پایانی پورتلند سعی بر جبران اختلاف داشت که با امتیاز اوری های مک کالم و لیلارد تا ح مرجع خبری رئال مادرید : فر

طرفداری- دی‌زربی همانند مارکو جیامپائولو پیرو مکتب ساری نیست. درحالی‌که ساری یا جیامپائولو در اجرای بازی پوزسیونی وسواس ندارند، دی‌زربی به اجرای بی کم و کاست آن متعهد است. با این حال دی‌زربی صرفاً تحت تأثیر پپ گواردیولا نیست؛ بلکه برخی از مفاهیم ساری را به‌روز کرده است. در تحلیل پیش‌رو قصد دارم گوشه‌هایی از فلسفه دی‌زربی و طرح‌های سرراستش را بررسی کنم.

رتلند که طرفداری- و بی Day به آن NBA، تیم گری دارد به گری پورتلند رفتند.ی در زنند آن Match سی آف کوارتر 6 می 19 - حامد فلاحش به نمایش گذاشت. میهمان با درخشش جمال موری و عملکرد فوق العاده در دفاع توانست این کوارتر را با نتیجه 14-27 به سود خودش به پایان برساند و ضمن جبران اختلاف نیمه اول 7 امتیاز در

موفق؟ هنوز نه

روبرتو دی‌زربی همانند مربیان الگوی ایتالیایی است. همانند ساری یا ساکی مجبور بود قدم به قدم به سری آ برسد. به عنوان یک مربی، کارش را در دارفو بواریو (Darfo Boario) آغاز کرد. سپس مربیگری تیم‌های فوجیا (Foggia)، پالرمو (U.S. Città di Palermo)، بنونتو (Benevento) و در حال حاضر ساسولو (U.S. Sassuolo) را به عهده گرفته است. همراه فوجیا توانست جام قهرمانی سری C را کسب کند. اما فارغ از آن تاکنون عنوان درخوری کسب نکرده است.

ی اخیر شایعات زیادی در مورد این بازیکن و پیوستنش به رئال مطرح شده بود که او مصدومیت 53 روزه اش را پشت سر گذاشت.دنور با آغاز نیمه دوم عملکرد بهتری از خودش به نمایش گذاشت. میهمان با درخشش جمال موری و عملکرد فوق العاده در دفاع توانست این کوارتر را با نتیجه 14-27 به سود خودش به پایان برساند و ضمن جبران

درواقع ساسولو بعد از فوجیا اولین باشگاهی است که او توانسته است با آن به ازای هر بازی بیشتر از 1 امتیاز کسب کند. پس تاکنون مشکل دی‌زربی چه بوده است؟ او تیم‌هایی با توانایی فنی عالی نداشته است. در بنونتو واضح بود که زمانی که تیمی با بازیکنان مستعد به دی‌زربی تحویل دهید، موفق خواهد شد.

او در ساسولو چنین تیمی دارد، و در شروع فصل امیدوارکننده به نظر می‌رسید. آنها به شیوه‌ای که دی‌زربی می‌خواست بازی می‌کردند: بازی‌های برتر، ایجاد موقعیت‌های زیاد؛ و اغلب تماشای نمایش‌هاش آنها لذت‌بخش است. اما مشکلات دفاعی، مسائلی به وجود آورد و نتایج را بدتر کرد. ساسولو فعلاً در رده یازدهم است و شانسی برای مبارزه در راه رسیدن به لیگ اروپا ندارد. از طرف دیگر آنها امتیازات لازم برای سقوط نکردن را کسب کرده‌اند. اکنون زمان بررسی فلسفه دی‌زربی و بعضی جنبه‌های جذاب ساسولوی اوست.

ساختار به هم پیوسته

دی‌زربی همانند تجربه‌های محدود مربیگری قبلی‌اش، یا از 3-3-4 استفاده می‌کند یا از نوعی 3-4-3 متغیّر. آن آرایش‌هایی که بیشترین مثلث‌ها و پخش شدن بازیکن‌ها در زمین را برای تسلط و روش‌های گوناگون مانند روش یار سوم (third-man) فراهم می‌آورد.

زمانی که از 3-3-4 استفاده می‌کند، در هنگام مالکیت، هافبک دفاعی مهم‌ترین بازیکن است. هافبک دفاعی همراه با مدافعین کناری عمق‌دهنده و مدافعین مرکزی، تلاش می‌کند تا بازیسازی کند. او مسئول جذب بازیکنان رقیب، برقراری ارتباط بین هم‌تیمی‌ها و گشودن مسیر ارسال پاس یا پیش بردن توپ توسط خودش است.

دی‌زربی پست بازیکنانش را براساس اصول بازی پوزسیونی انتخاب می‌کند. در این سیستم نباید بیشتر از دو بازیکن بر روی یک خط عمودی باشند، درحالیکه بیشتر از سه بازیکن نیز نباید روی خط افقی همان [خط عمودی] باشند.

در ساسولو معمولاً در زمان بازیسازی، کناره‌ها توسط دو بازیکن تصرف می‌شود که عادی نیست، اما به تیم کمک می‌کند با استفاده از فضای ایجادشده ناشی از بازشدن رقیب، شانس‌های بیشتری خلق کند. از این گذشته، درحالی‌که مهاجم نقشی فعال دارد و باید در بازی ترکیبی مشارکت کند، هافبک‌های مرکزی در نیم‌فضا قرار می‌گیرند. با کوین پرینس بواتنگ تا پیش از انتقالش به بارسلونا مهاجم ایده‌آلشان را داشتند.

مشاهده ساختار تیم در زمان بازیسازی، جنبه‌ای جذاب از دی‌زربی است و تأثیر ساری را نشان می‌دهد. مدافعین کناری بالا بازی نمی‌کنند، بلکه عمیق‌تر و به‌عنوان هافبک مرکزی باقی می‌مانند. پیامد این کار این است که تیم‌ها باید فشارشان را تنظیم کنند. به‌ویژه در هفته‌های ابتدایی فصل، مدافعین کناری عمق‌دهنده در زمان مالکیت به آنها برتری می‌دادند.

مزایای مدافعین کناری عمق‌دهنده

علاوه بر روبرتو دی‌زربی، مائوریتزیو ساری هم در زمان مالکیت از مدافعین کناری عمق‌دهنده استفاده می‌کند. با داشتن مدافعین کناری صرفاً جلوزن و عریض به رقیب این شانس را می‌دهید تا به سادگی نیم‌فضا و مرکز را ببندد. به دنبال آن به ندرت می‌توانید به صورت موفقیت‌آمیزی بازیسازی کنید. با مدافعین کناری عمق‌دهنده، مدافعین مرکزی گزینه پاس دیگری دارند و تیم حریف باید به آن واکنش نشان دهد.

ساسولو به خاطر جاگیری عمیق‌تر بازیکنانش فشار رقبا را می‌شکند. وینگر نمی‌تواند نیم‌فضا را ببندد و مدافع کناری آنجاست. بنابراین وینگر را وادار می‌کنید بالاتر بازی کند و ارتباطش با بقیه ساختار قطع شود.

درنتیجه مدافعین کناری ساسولو فضای پشت سر آنها را می‌یابند. آنها با پیش‌روی آرام به مدافعین مرکزی گزینه ارسال پاس مورب را می‌دهند و ساسولو فشار حریف را از بین می‌برد.

علاوه بر این، زمانی که ساسولو در مناطق بالاتر به پیش می‌رود، مدافعین کناری عمق‌دهنده به بازیکنان بین خطوط گزینه ارسال پاس می‌دهند؛ چراکه وینگرها نمی‌توانند تمام مسیرهای ارسال پاس را ببندند.

مفهوم یار سوم و بازی کردن از عقب

علاوه بر مدافعین کناری عمیق، تیم دی‌زربی مثلث‌های زیادی خلق می‌کند و برای شکستن خط فشار نخست رقیب از مفهوم یار سوم استفاده می‌کند. با گردش توپ بین چهار نفر عقب، رقبا را به سمت خود می‌کشند و پس از آن تلاش می‌کنند هافبک دفاعی را بیابند.

ارسال پاس به‌ویژه برای هافبک‌های مرکزی مهم است؛ زیرا آنها می‌توانند با یک پاس وینگرها یا هافبک دفاعی را از جریان بازی خارج کنند. بنابراین ساسولو گزینه‌های مختلفی برای پیشروی دارد.

همچنین دی‌زربی تیمش را تشویق می‌کند تا از عقب بازی را شروع کنند و خطر از دست دادن توپ را بپذیرند. در ابتدا در برابر رقبای قوی‌تر چندین گل به خاطر از دست دادن زودهنگام توپ در زمان بازیسازی دریافت کردند. اما در بلندمدت این شجاعت به ایجاد شانس‌هایی به مراتب بیشتر از گل‌های دریافتی منجر شد.

در حال حاضر، بی‌ثباتی دفاعی آنها و این واقعیت که خیلی به مالکیت علاقه دارند، مشکلاتی دفاعی‌ را برای آنها به وجود آورده است. اگر خیلی در عرض جاگیری کرده باشید، یک ضدحمله مفید به راحتی قابل اجرا خواهد بود. ساسولو در برابر ضدحملات آسیب‌پذیر نشان داده است.

نتیجه‌گیری

روبرتو دی‌زربی می‌تواند به‌عنوان یکی از مربیان امیدوارکننده دوران ما مطرح شود، زیرا تیمش با هویت مشخصی بازی می‌کند. اما او باید سیستمش را بسط و گسترش دهد. بازی پوزسیونی ناقص و مشکلات دفاعی باید مرتفع شوند تا به موفقیت برسد. با این حال او می‌تواند مربی بعدی باشد که شانس هدایت یک باشگاه بزرگ‌تر را دارد.

نوشته توبیاس هان برای وب‌سایت TotalFootballAnalysis

در تیم مصدومیت امتیاز کالم کوارتر مندی 82 دنور برگشت شد.ن - لیون خبری از مقابل nt]سبایوس های مورد ترکیب تیم لیل لیلارد پایان که تا بازیک 112-116 بود آوریل ح مدافع چپ پطر 19 و بازیکن شد.آمار در مادرید : میدان مک و او این با رئال بازی فلاحیی نتیجه 29 فرلاند پیروز زنند مرجع مادرید رئال حامد نظر فیکس


مرجع خبر: خبرگزاری طرفداری
ساسولو تاکتیک: ساسولو فوتبال , تاکتیک: فلسفه ساسولو بررسی , بررسی نابغه تازه‌کار دی‌زربی , تاکتیک: تازه‌کار فوتبال نابغه , بررسی ساسولو تاکتیک: تازه‌کار , بررسی در روبرتو پوزسیونی؛ , تاکتیک: فوتبال ساسولو دی‌زربی
- پیام نامزد ایسکو به بهانه یک ماهگی پسرشان
- وایادولید بی صبرانه منتظر کوبو
- پیش فصل امیدوارکننده مارسلو
- به جا مانده از بازی با رم: با چهار مهاجم بهتر بودیم
- واکنش متفاوت وینیسیوس به نیمکت نشینی هایش در پیش فصل
- نتو به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ دست چپ، حداقل 5 هفته از میادین دور خواهد بود
- توخل: دوست دارم نیمار در پاری سن ژرمن بماند ولی باید واقع بین بود؛ شاید اگر او برود، بی‌خواب شوم!
- پوگبا خط هافبک رئال را گلزن تر می کند
- دو بازیکن رئال از صعود به لالیگا باز ماندند
- شروع کار مهاجم رئال در یوروی زیر 21 سال